.

A hangom én vagyok – 2022/23

Az idők kezdete óta minden kultúra embere hangadással fejezi ki érzéseit, vágyait, hogy összekapcsolódjon az élővel. Így jutva megértéshez, iránymutatáshoz, valódi állapotához. Csecsemőként mindannyian átéltük a hangunkkal való játék felszabadult örömét.

Hangunkban megnyilvánul létezésünk méltósága és egyedisége: nincs még egy hozzá hasonló hangminőség a földön. Mégis tévhitek sokasága veszi körül ezt a személyes kincset („rossz a hangom”) ahelyett, hogy felelősséget vállalnánk hangunk minőségéért, lehetőségeinek használatáért.

A hangadás nem egy veleszületett képesség, tanulható. Hatással van rá a körülöttünk élő emberek hangja, társadalmi szokások, személyiségünk, érzelmi és fizikai állapotunk, nemünk egyaránt. Hangunk egy személyes és kulturális műalkotás, összeköti a testet-szívet-elmét, melynek ápolása saját, szabad énünk ápolását is jelenti.

Arra hívlak, hogy elidőzz és belemerülj a testedben születő hangod rejtelmeibe, cselekvő éned mellé felébreszd az megfigyelőt, a finoman érzékelőt, hogy hangod kibontakozzon a maga teljességében. A műhely hangjátékai lehetőség adnak arra, hogy rutintevékenységed (hangadásod) gazdagsággal teljen meg, a megszokott hangadási mintákból kilépve új tapasztalatokat élj át, kitágítsd hangod rezgési képességeit, hangterjedelmét, hangerejét, csiszold beszédkészséged, hogy társaságban, munkahelyen élettel telivé váljon önkifejezésed. Ebben a társas játékban a csoport támogató ereje lesz átváltozásod helyszíne, bátorítód.

Alkalmak:

Személyes időpontok (Szent Margit Gimnázium): szeptember 21, október 12, november 16, december 7, március 29, április 19, május 17, június 21

Az alkalmakra külön is lehet jönni.

Csoportvezetők: Nacsa Jánosné Dömötör Ildikó (ének-zene tanár, zeneterapeuta, pszichodráma-vezető, mentálhigiénés szakember)
Találkozások időpontja: 18:00-20:00 között
Létszám: Max. 16 fő
Helyszín: Szent Margit Gimnázium
Díj: 4000 Ft/alkalom