Szülők Napja 2019
2019.04.06
Immár negyedik alkalommal, idén is megrendezésre kerül a Pálferis Szülők Napja, ahol a pálferis szülők találkozhatnak. Közös élményben, töltekezésben, önismereti kiscsoportos foglalkozásokban, személyes megosztásokban lehet részed, szülői és egyéb szerepeidben erősödhetsz úgy, hogy közben a gyermekeidet is színes programok várják. Pál Feri előadását követően mind a gyerekeknek, mind a felnőtteknek számos izgalmas és építő élményben lesz részük. Várandós, illetve kisbabás anyukákat is várunk! Nézd meg most a kiváló szakemberek programjait és regisztrálj mielőbb a számodra legérdekesebb csoportba! A csoportokban a helyek korlátozottak.
8:30-9:00 regisztráció
9:15-10:30 Pál Feri előadása: Folyamatok a társkapcsolatban, díszterem
10:30-11:00 szünet
11:00-14:00 workshopok/babás programok, tantermek
14:00-14:15 szünet
14:15-14:45 közös búcsú, aula
****
9:00-14:00 gyerekprogramok: Varázsdoboz, ügyességi játékok, néptánc, kézművesfoglalkozás, Hahó együttes
****
Ezekből a csoportokból választhattok 11 órától:
Szerepváltozások egy életen át – önismereti alapú, kapcsolat fókuszú workshop
Süttő Márta – tanár, mentálhigiénés szakember, pszichodrama vezető, coach és
Szikora Ildikó – gyógypedagógus, bibliodáma vezető
Szerepeinket naponta többször változtatjuk (házastárs, szülő, gyermek, kolléga…) de egyes életszakasz elmúltával nagyobb ugrást kell tennünk. Van amit jó ha elengedünk, mást viszont érdemes elfogadni.
Házastárs-Szülő-Anyós-Após-Nagyszülő
Milyen szerepek várnak még rám? Lehet ezt jól csinálni? Érdemes ezekre felkészülni?
Várjuk azokat, akik új életszerepre készülnek, vagy már benne is vannak. Nézzünk rá közösen hol tartunk családi kapcsolataink alakulásában, az elengedésben és az elfogadásban.
Akik kísérnek, Márta és Ildikó, gyakorló nők, feleségek, anyósok, nagymamák …. Az Anyós-Após Suli © megalapítói.
Sebződés és gyógyulás
Fodor Gábor – pedagógus, pszichodráma és bibliodráma vezető és Kálló Marianna – pedagógus, tréner
Amikor egy párkapcsolatnak/házasságnak vége szakad, sebeket szerzünk, és veszteséget viszünk magunkkal. Melyik az erősebb? A jövő reménye, vagy a veszteség gyásza, bűntudata? Hogyan válhat gyógyítóvá a jövő? Milyen eszközeink vannak a sebződés meggyógyításához, a veszteség feldolgozásához, a jövő megerősítéséhez?
A workshopban – dramatikus elemeket is használva – próbálunk válaszokat keresni és útravalót adni. Akik kísérnek Benneteket: Marianna (46) és Gábor (59), hívő keresztények, házasok, akik közös gyermekük mellett egymás gyermekeit is nevelik.
A szülői szeretet határtalan? A szülői szeretet határtalan! – Bibliodráma workshop
Bakonyi Zsófia és Némethné Pötördi Zsuzsanna – mentálhigiénés szakemberek, bibliodráma vezetők
Hogyan éljük meg szülőként a gyermekünk iránt érzett szeretetünket? Hol vannak a határaink? Mi az, ami ‘belefér’ és mi az, ami már nem? Hol vannak az erőforrásaink? Mi az, amivel nehezen boldogulunk?
Szeretettel hívunk és várunk, hogy a Biblia tükrében, egy bibliai történeten keresztül tekintsünk rá a fenti kérdésekre, tapasztaljuk meg, milyen lehetett ‘akkor és ott’ illetve milyen nekünk ‘itt és most’.
Családi örökségeink… ökörségeink – BETELT!
Tésenyi Tímea – mentálhigiénés szakember, lelkigondozó, pszichodráma vezető
„Te is olyan vagy, mint az anyád…” – ismerős a mondat? Bármennyire is próbáljuk felnövekedve egészen másképp csinálni, mint a szüleink, sokszor azon kapjuk magunkat, hogy a szüleinktől kapott rossz beidegzéseket ismételjük. Ilyenkor dühösek leszünk magunkra, rájuk, a párunkra… mit lehet ezzel kezdeni?
A műhelyben dramatikus eszközökkel nézünk rá azokra az elakadásainkra, amelyek kihívást jelentenek mindennapi életünk családi konfliktusaiban.
Tiszteld Atyádat és Anyádat! – dramatikus műhely a 4. parancsolatról – BETELT!
Mézes Zsolt László – evangélikus lelkész, mentálhigiénés szakember
Életbeli kapcsolataink közül a szüleinkhez fűződő a legfontosabb, hisz nekik köszönhetjük életünket. A műhelyben dramatikus gyakorlatokkal nézünk rá a bennünk élő apa- és anyaképeinkre. Szívünkben egész életünkben hordozzuk őket, és e mintáink nagy szerepet játszanak gyermekeink nevelésében is. Alapkérdéseink: mit jelent a tisztelet, hogyan viszonyuljunk egészségesen hozzájuk, mit tudunk tenni a negyedik parancsolat megtartásáért?
Az ember lánya előbb-utóbb felNŐ a feladathoz. Jobb lenne talán előbb… – női/anyacsoport – BETELT!
Beke Csilla – mentálhigiénés szakember, pszichodráma- és bibliodráma vezető
Ízig-vérig nőnek maradni a házasságban is. Vagy épp ott válni azzá? Megőrizni, ami volt, vagy megteremteni, ami hiányzott… Mi az ami segít ebben? Mintát adunk a gyermekeinknek, hogy milyen egy igazi nő. Mire képes, mi a titka, mi élteti és mi mindent tud adni: ez egy fontos küldetés, akár lányunk van, akár fiunk. Ez hatással lesz arra, hogy ő milyen alapon választ majd magának társat. De magunk miatt sem mindegy. Isten Férfinak és Nőnek teremtett. Hol tartok most épp ezen az Úton? Miben áll az én nőiségem? (ill. nőiességem?)
Atyai áldások, atyai átkok – férfi/apacsoport – BETELT!
Babai-Belánszky Tamás – jogász, mentálhigiénés szakember
Az apai áldó hatalom rendkívüli. Mozdulatok, tekintetek, szavak, mondatok – vagy éppen ezek hiánya. Amik bennünk élnek, amik meghatározhatják döntéseinket, reakcióinkat, kapcsolatainkat. Akár generációkon keresztül – általunk is. Áldások és átkok, melyeket fiúként kaptunk és férfiként adunk. Hozhatnak sikert vagy kudarcot, kiteljesedést vagy elapadást.
Mit kaptál? Mit adsz? Mit kezdesz azzal, ami gúzsba köt, és azzal, ami fölemel? Hogyan adsz áldást fiadnak, lányodnak?
„Nézz rám, és most láss bennem mást! Mint mit eddig láttál: eszmélj föl!” (Ákos: Láss bennem mást)
„Randi csoport” pároknak – Csak mi ketten, gyerek nélkül – BETELT!
Zsupán Péter és Pólya Bella – tanácsadó szakpszichológusok
Frissítsük fel párkapcsolatunkat: néhány óra, amit egymásra és a párkapcsolatra figyelve tölthetünk. Játékos gyakorlatokkal és élményteli helyzetekkel segítjük az egymásra hangoldást, hogy igazán minőségi időt tölthessetek el közösen. Olyan párokat várunk, akik nyitottak arra, hogy a hétköznapokból kiszakadva kicsit rátekintsenek a közös életükre, és feltöltekezve haladjanak tovább!
Családi élet: házi idill vagy diliház? – BETELT!
Hajósi-Vámos Gyöngyi, tanár, pszichodramatista
„A boldog család – idő előtti mennyország.” – John Bowring
Szeretettel várlak erre a műhelyre, ha szívesen ránéznél a családos lét bármely szeletére a pszichodráma eszközeinek segítségével. Mit jelent neked a család? Hogy tudod és hány fele tudod megosztani a figyelmed? Hogyan lehetséges, hogy a családban mindenki megtalálja az egyensúlyát? Hogy tudod fenntartani a párkapcsolati elégedettséget? Hol vannak az erőforrásaid? Hogyan tudod megélni különböző szerepeid? A kérdést ti hozzátok, a válaszkeresésben szeretettel kísérlek benneteket.
****
Ha 3 év alatti babával érkezel, az alábbi programokra őt is beviheted!
11:00-12:30
Játszótéri kávéautomata – avagy a kiégés megelőzése, töltődési lehetőségeink kisgyerekes szülőként
Weber Andrea – mentálhigiénés szakember, kisgyerekes anya
A baba boldogságához a mamán keresztül vezet az út- szokták mondani. Te meddig bírod ezt így még? Mikor következel már végre picit te is, hogyha 0-24-ben rendelkezésre állsz? Hogyan tudnál mégis picit kikapcsolódni, töltődni? Tudod egyáltalán, mire lenne valóban szükséged (egy kiadós alváson kívül)?
A beszélgetés során jó gyakorlatainkat, tapasztalatainkat osztjuk meg egymással, a fenti és azokhoz hasonló kérdésekre keressük saját válaszainkat.
A foglalkozásra hozhatjátok babáitokat is.
12:30-13:00
minikoncert
Győrffy Zsófia – klarinét, Kállay Ágnes – cselló, kisgyerekes anyák
mindeközben..
Mamasszázs
Hofmeister Beatrix – gyógymasszőr
Igazi lazulás az anyukáknak, 15 perces relaxáló masszázs, míg melletted babádra figyelünk.
****
A gyerekprogramokról bővebben:
MagicBox, a Varázsdoboz ©
Nagy kaland a MagicTeam animátoraival, akik fejlesztő-, logikai- és társasjátékaikkal érékeznek.
Tánc, ének, mese, játék
Gubikné Rikassy Barbara, Bari néni játékos, mondókázós, éneklős néptánc foglalkozása
Ügyességi játékok
A tornateremben idén is várja a gyerekeket Bódi Jani.
Kézműves foglalkozás
Tóth Katicával és Nagy Mónival
Hahó együttes gyerekkoncertje
“A Hahó Együttes dalai egyszerre szólnak szülőhöz és gyermekhez, a világra nyitott, gondolkodó, együtt lélegző tettestársakhoz. Globális felmelegedés, egészséges táplálkozás, tudatos vásárlás, testi egészség, lelki egészség, planetáris tudat, gyermeki én – íme, a legfontosabb üzenetei a Hahó Együttesnek…“
****
Támogatóink:
A rendezvény ideje alatt ingyenes büfé üzemel.
Egyetemi Katolikus Gimnázium – 1015 Budapest, Szabó Ilonka utca 2-4.
2500 Ft/fő
5000 Ft/pár (2 fő)
500 Ft/kísérő
gyerekeknek ingyenes
A programra lezárult a jelentkezés.